Історична спадщина сільського  дошкілля

До війни дитячий садочок розташовувався у хаті Пінчука Василя Григоровича (вул. Володимирська, 88). У повоєнні роки він був у обійсті Григорія Михайловича Пінчука за адресою: вул. Володимирська, 94.

Після війни заклад переїхав на Центральну, 155 і знаходився у хаті Федори Кузьмівни Іващук, пізніше у Параски Титівни М'якенької (вул. Центральна, 86) та Варвари Григорівни Удовиченко (вул. Центральна, 96).

І лише у 1950 році під дитсадок виділили стаціонарне приміщення на території обласного розсадника "Зелене господарство" на вулиці Володимирській, 29. Завідуючою була Марія Зотівна.

3 квітня 1964 року дитячий садочок переїхав із аварійного приміщення у фінський будиночок за адресою: вул. Центральна, 77. У цей час завідуючою була Олександра Олександрівна Джулай. До 1969 року дошкільний навчальний заклад фінансувався сільською радою, а потім, до 1971 року,  - радгоспом "Білогородський".

У 1974 році завідуючою дитсадком призначили Світлану Михайлівну Борисюк, яка також виконувала обов'язки вихователя, завгоспа, бухгалтера. Через два роки заклад переїхав на вул. Теплична, 8 (нині на цій території  знаходиться приватний будинок). Спочатку було дві групи (в одній виховувалися дітки від 1 до 3 рочків, а в іншій – від 3 до 7 років), загалом 38 дітей.

Із районної газети «Шлях до комунізму» (20 грудня 1977 року):

«У селі є дитсадок, який відвідує до сорока дітей. По-материнськи піклуються про них В. Корчук, Л. Мнишенко та інші працівники».

      Але з часом малечі ставало все більше й довелося добудовувати приміщення і відкривати нові групи. Наприкінці 70-х заклад збільшив свою площу (на місці добудови, що на вул. Тепличній, нині знаходиться  сучасна школа мистецтв). У прибудованому приміщенні було дві спальні, ігрова, кухня, кочегарка, адже опалювали заклад вугіллям.   Кількість груп збільшилася з двох до чотирьох. У кожній з них виховувалося по 30 дітей.

У 1981 році  завідуючою закладу було призначено Галину Іванівну Малихіну.

Історія дитячого садка «Буратіно»

Зі спогадів Г. І. Малихіної (завідувачка ДНЗ «Буратіно» (1981-2009):

« …Радгосп розвивався. Молодь їхала на роботу. Гостро стояло питання про будівництво нового дитячого садка. І за декілька років задум став реальністю. Нова двоповерхова будівля з усіма зручностями, централізованим опаленням, водопостачанням та водовідведенням прикрасила центр села Петрівське.

28 листопада 1984 року радгосп «Плодорозсадницький», який й займався спорудженням нового дитячого садочка,  ввів будівлю в експлуатацію. Новий заклад був розрахований на шість груп. За списком тут навчалися 240 дітей.  Дитячий садок отримав назву «Буратіно».

У 2000-х кількість вихованців зменшилася. Але дитячий садочок не припинив своєю діяльності. До 2009 року заклад повністю утримував радгосп. Сільське господарство забезпечувало матеріально-технічною базою, заробітною платою, оплатою комунальних послуг, продуктами харчування…»

 У 2009 році у дитсадку функціонувало лише 2 вікові групи, коли його  передали на утримання Петрівської сільської ради. Завідуючою дошкільним навчальним закладом «Буратіно» було призначено Світлану Анатоліївну Рибак. Розпочалась нова сторінка в історії нашого закладу. В цей час в садочку проводились роботи з капітального ремонту приміщень та благоустрою території. За невеликий проміжок часу в ДНЗ знову відкрилися всі 6 груп.

А тим часом на території села почалась інтенсивна забудова, швидко зростає кількість населення, збільшується кількість дітей. Колектив дошкільної установи звикав працювати в нових умовах. Продовжувалися творчі пошуки педагогів методів та прийомів впливу на дітей, а також таких форм організації діяльності дошкільників, які стимулюють прояв соціальної активності, розвиток особистості дитини. Колектив бере активну участь у різноманітних професійних конкурсах, де займає призові місця.


       Зараз в  закладі дошкільної освіти (дитячий садок) «Буратіно» Святопетрівської сільської ради продовжує функціонувати 6 груп, виховуються та навчаються понад 240 дошкільнят віком від 3 до 6 (7) років. Колектив налічує до 40 осіб, а очолює його з листопада 2015 року Леся Вікторівна Бахадор.

      Щоб забезпечити більше бажаючих влаштуватись у  дошкільний заклад, Святопетрівська сільська рада приймає рішення добудови нового двоповерхового корпусу. Тож очікуємо закінчення будівництва та  відкриття ще 4 вікових груп.

   А наразі садочок продовжує жити, діяти, відкривати двері перед своїми вихованцями, батьками, персоналом.


To Top ↑