ДОМАШНІ МУЗИЧНІ ЗАНЯТТЯ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

ДОМАШНІ МУЗИЧНІ ЗАНЯТТЯ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Батьки – перші вчителі музичного мистецтва для своїх дітей. Усі батьки хочуть розгледіти у своїй дитині хоча б маленький паросток майбутньої талановитої особистості. Всі вони хочуть бачити свою дитину доброю, чуйною, такою, яка розуміє і цінує красу навколишнього світу. Ці чудові людські риси можна виховати за допомогою музичного мистецтва. Тож радимо не втрачати дорогоцінного часу і почати сіяти зернини творчості в дітях уже з раннього віку. А музикою  робити це – суцільне задоволення! Якщо ви хочете, щоб серце вашої дитини прагнуло до Добра, Краси, Людяності, спробуйте навчити її любити і розуміти музику! Вчіть дитину і навчайтеся разом із нею.

Батькам слід знати, що музичні здібності у дитини можуть виявлятися дуже рано, проте, якщо ви не помічаєте їх особливих проявів, однозначні висновки про їх відсутність ще не варто робити. Лише систематична робота батьків по залученню дитини до музики, зможе закласти в ній любов до музики. Для цього необхідно набратися терпіння.                      

Радимо приділяти музичному розвитку дитини хоча б 5-10 хв на день і результати не забаряться. Найважливіше завдання для батьків – навчити дитину уважно слухати музику. Окрім того, потрібно дбати й про розвиток у неї співочих навичок, вміння ритмічно рухатися під музику. Більшість батьків не мають музичної освіти, та це не обов'язково, достатньо вміти чисто співати, правильно інтонувати мелодію, виразно виконувати танцювальні рухи. Малюки дуже емоційно реагують на голос батьків і з задоволенням їх наслідують. Вдома можна повторювати репертуар, з яким дітей ознайомлюють у дитячому садку, та ознайомлювати дітей з новими музичними творами, які знають батьки. Але потрібно зважати на те, що такі музичні твори мають бути зрозумілими для дітей.

Збагатити уяву дитини про звукову палітру музики допоможуть різноманітні музичні інструменти (бубон, барабан, трикутник тощо). Доцільно укомплектувати оригінальний домашній оркестр з простих музичних інструментів, влаштовуючи імпровізовані виступи такого оркестру перед родичами, чи грати разом з ними. Така творчість принесе неабияке задоволення усім і, насамперед, дитині.

Дослухайтеся наших порад:

– Разом з дитиною слухайте музику (у живому виконанні, у записах, на телепередачах).

– Змалечку співайте колискові, розігруйте забавляночки. Адже один із компонентів музичного слуху – вміння чисто, без фальші співати. Багато факторів залежить від того, чи співуча мама у дитини. Річ у тому, що слух дитини розвивається одночасно з голосом. Якщо мама не співає разом з дитиною, то малюк не навчиться цього самостійно. Під час наспівування простенької пісеньки дитині вона інстинктивно прислухається до маминого голосу: а чи співаю я так, як мама? Спочатку малеча інтонує, відтворюючи дві ноти, потім – три і т. д. В такі моменти дитина запам'ятовує, як працює голосовий апарат.

– Наспівуйте дитині танцювальні мелодії, заохочуйте дитячу танцювальну ініціативу. Спів для дитини – важка праця. Саме тому, важливо, щоб батьки співали разом із дитиною, вчили правильно володіти своїм голосовим апаратом. Для спільного музикування потрібно правильно підбирати пісні, які б відповідали віковим особливостям дитини. Спочатку слід вибрати коротенькі поспівки, поки дитина не навчиться виконувати їх чисто. Наприклад: «Скаче жабка по доріжці, витягнувши свої ніжки», «Я маленьке слоненя, люблю гратися щодня» та ін.

– Спільно музикуйте, співайте із застосуванням іграшкових, професійних, виготовлених власноруч чи пристосованих музичних інструментів (кришки від посуду, ложки, кубики, дерев'яні палички, пляшки із сипучими крупами). Таким чином, ритмічні рухи дадуть відчуття такту.

Підтримуйте дитячу ініціативу у створенні ігрових ситуацій (гра в музичне заняття, концерт, театр тощо).

– Діліться з дітьми власними вміннями і талантами (улюблені пісні тата і мами, дідуся і бабусі).

– Створюйте мистецьке середовище вдома шляхом придбання дитячих музичних іграшок-інструментів (брязкалець, дзвоників, сопілки, барабана, бубна тощо), організації фонотеки для: слухання класичної, сучасної музики, дитячих пісеньок; музично-ілюстрованих казок; танцювально-ігрової діяльності тощо).

– Відвідуйте професійний театр разом з дитиною, обмінюйтесь враженнями. Беріть активну участь в музично-театралізованих святах, які проводяться у дошкільному закладі.

– Поєднуйте у сімейному побуті музичну діяльність дитини з іншими видами творчої діяльності.

Музикуйте, танцюйте, співайте зі своїми дітками, адже саме ви стаєте прикладом для наслідування своїй малечі, а вони, у свою чергу, будуть рости розвинутими, здібними і талановитими.

Дотримуючись цих простих порад ваша дитина неодмінно виросте творчою!

To Top ↑