ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ КОМП’ЮТЕРНІ ІГРИ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ КОМП’ЮТЕРНІ ІГРИ

 Шановні батьки! Мабуть настав той час, що нам необхідна розмова про порушення психіки дітей через комп’ютерні ігри. Вплив комп’ютерних ігор небезпечніший, ніж ми думаємо. Щоб мінімізувати негативний вплив комп’ютерних іграшок, необхідно чітко уявляти по якому «місцю» вони можуть вдарити. Різні «стрілялки», симулятори,   ігри-гонки - звичайний вид дозвілля дітей у віці від 4 років і старше (якщо батьки регулярно займають комп'ютерними іграми дитини ще меншого віку, то всі проблеми, про які піде мова далі, зростають в геометричній прогресії). Поспостерігайте, як ваша дитина грає за комп'ютером: напевно довго сидить в одній позі, з перекошеною спиною, втупившись в екран і не моргаючи або «йорзає» на стільчику, кричить... А потім боїться спати або знаходитися одна в кімнаті. І це я не про дівчаток, а про хлопчиків. Тривале сидіння в неправильній позі дає навантаження на хребет і незміцнілий ще м'язовий корсет, прискорює розвиток сколіозу. Постійне використання мишки може призвести до того, що у дитини можуть почати німіти і боліти пальці правої руки (або лівої, якщо вона лівша і тримає мишку лівою рукою). 

1. Це так званий тунельний синдром - одноманітне навантаження на кисть призводить до стискання нервів  (пошкоджені джойстиком ігрової приставки пальці). Ця недуга зустрічається у любителів ігор з використанням контролера типу D-pad. Симптоми включають втрату чутливості, поколювання і великі пухирі, на лікування яких йдуть тижні.

2. Найнтендонітіс і віайтіс (запалення сухожилля) використовується для опису пошкоджень сухожиль кистей рук і зап'ясть від занадто довгих сеансів гри. Віайтіс - захворювання, пов'язане з частим натисканням на кнопку ігрової консолі Wii, яке представляє собою хронічну втому плечового суглоба і лікується за допомогою знеболюючих препаратів і повної відмови від гри. До цієї ж категорії відносяться травми, пов'язані з грою в тісних приміщеннях.

3. Мігрень. Тривала гра може привести до інтенсивного пульсуючого болю в голові і супроводжуватися нудотою, блювотою і надзвичайною чутливістю до світла або звуку. Напади мігрені можуть тривати від кількох годин до кількох днів). Дитячі очі, невідривно, не моргаючи, що стежать за тим, що відбувається на екрані, отримують колосальне навантаження. Згадайте - адже навіть у вас після цілого дня сидіння за монітором в очі, ніби піску насипали. Що ж говорити про дитину? Стомлюваність очей, їх почервоніння, «СУХЕ ОКО» - всі ці ознаки комп'ютерного зорового синдрому окулісти спостерігають сьогодні у багатьох дітей. В результаті - прогресуюча короткозорість, головні болі ...

Ще хотілось би звернути увагу на те, що психіка матерія «тонка». Якщо дитина знервована, непосидюча, погано спить, не може сконцентрувати увагу, роздратована по дрібницям, збуджена або знаходиться у депресивному стані, з’явилися істерики, тривожність, некерованість або агресивність -  так дитина компенсує навантаження через комп’ютерні ігри. Напруга і хвилювання, в якому перебуває дитина, що грає, наприклад, в «стрілялку», несподівані повороти сюжету, сильне збудження не можуть зникнути безслідно і проявляються потім ось в таких несподіваних для батьків змінах поведінки. В деяких випадках захоплення іграми може викликати судоми. Наукових доказів того, що комп'ютерні ігри можуть спровокувати напад звичайної епілепсії, не існує. А ось припадок фотосензітивної епілепсії може бути викликаний такими візуальними подразниками, як миготливе світло, ряд повторюваних геометричних форм або рухомих об'єктів. Ще виникає залежність, як розлад контролю імпульсів. Запитаю: хотілось би вам, щоб ваша дитина в школі всі уроки думала про перерву? Щоб дограти в гру. Або ховаючись від вчителя на уроці, грати? Ні. Але я пишу зараз про залежність. Мозок заохочує досягнення цілей. Наприклад, отримання зарплатні, премії, хорошої роботи, створення сім'ї. Цим ефектом користуються розробники ігор. Мозку не важливо, чи отримали ви якусь високу нагороду в реальному житті або досягли результату в віртуальному світі. Він прирівнює ці досягнення, виробляючи гормон радості і в тому, і в іншому випадку.

Або чи хочеться нам, щоб дитина існувала в суспільстві по законах «стрілялок»? Вчителі б’ють на сполох жорстокості та агресивності в школі. Замість навичок спілкування, знаходження компромісу, діти починають застосовувати «бої без правил».

Таким чином, проблема комп’ютерних ігор, залежності дітей від них існує, і тільки, ми, дорослі, зможемо зберегти здоров’я наших дітей.

 

To Top ↑